Windows 7 Etkinleştirme Sorunu’nu Giderme


Windows 7 Etkinleştirme Sorunu’nu Giderme
Print Friendly

Microsoft‘tan satın aldığınız lisanlı Windows 7 işletim sistemini kurarak windows 7 etkinleştirme yaptığınız işlemleri daha sonra yeniden format veya yeniden işletim sistemini kurmak istediğinizde etkinleştirme faaliyetlerini yeniden aynı sürecin yapılması sıkıcı olacaktır. Bu durumu daha hızlı ve daha pratik nasıl yaparsak, bize zaman açısından ne kadar tasarruf sağlacağnı adım adım sizlere bu makeldemizde anlatacağım. Faydalı olması dileğiyle…

Aşağıda açıklanan metot da, bilgisayarımızın çökmeden önce etkinleştirilmiş olan sistemdeki windows 7 ürün anahtar yazılımı ile nasıl yedekleceği konusunda izlenecek yol aşağıda bahsedilen aracı kullanarak gerçekleştireceğiz.

Not : Bu makale sadece yedekleme ve geri yükleme aktivasyonunu kapsar.

Giriş :

Advanced Token Manager adlı program ile kolayca Windows’u kopyalamak için mevcut yazılım geçerliliğini denetleyerek kullanılan tüm bilgilerin yedeklenmesine izin verir.

Yedekleme :

Advanced Token Manager adlı programı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktık sonra zip dosyasından çıkarak kurulumunu sağlıyoruz.

Advanced Token Manager programı açıldığında BIG Backup Activation butonunu göreceksiniz. Yedekleme işlemini başlatmak için simgeye tıklayınız. Tüm “BBB” karakterleri sadece gerçek ürün anahtarı maskeleme yöntemi uygulandığından dolayı karşımıza gelen sizin gerçek ürün anahtarınız değildir o yüzden endişelenmeyiniz.

 

Eğer Backup Activation düğmesini tıklatın sonra, %99 size aşağıdaki mesaj iletisi çıkacaktır. Karşımıza gelen ileti için “Evet/Yes” butonuna tıklayınız.

Bir kez aktivasyon yedeklenme işlemini tamamladığınızda, bu yedeği içeren ikinci simge yöneticisi ile başlatılan aynı klasörde “Windows Activation Backup / Windows Aktivasyon Yedekleme” adında bir klasör göreceksiniz.

Şimdi, Aynı bilgisayardaki windows’a tekrardan yüklendi. Gördüğünüz gibi aktif değildir.

Geri Yükeleme :

Advanced Token Manager programını çalıştırıyoruz ve karşımıza gelen ekranda Backup (Yedekle) yerine Restore Activation‘ a tıklıyoruz.

Restore’ ye tıkladıktan sonra bir kez sizden bunu yapmak istediğinizden emin olduğunuzu soracaktır. Geri yüklemeni başlatmak için “Next / Sonraki” düğmesine tıklayınız.

Bu işlem tamamlandıktan sonra geri yükleme başarıyla tamamlandı mesajı görüceksiniz.

Sistem Ayarlarından lisans işleminin doğruluğunu kontrol ederseniz, yedeklediğimiz orjinal yazılımın yüklendiğini  göreceksiniz.

Advanced Token Manager programı tüm Windows 7 sürümleri ve Office Etkinleştirme desteği sağlamaktadır.

Sunulan bilgilerin sizlere faydalı olduğunu anlayabilmemiz için lütfen siteye yorumlarınızı ve sorunlarınızı paylaşarak çözüm bulunmasında sizlere yardımcı olmak isteriz.

Bir başka makalede görüşmek dileğiyle.

 

 

 

Windows 7 Etkinleştirme Sorunu’nu Giderme ile Benzer Yazılar:

25 Nisan 2012 Saat : 2:29

“Windows 7 Etkinleştirme Sorunu’nu Giderme” için 25 Yorum

 1. gulshah diyor ki:

  norton siteyi 3 trojan olduğundan sebep açmadı. 

 2. RedLine diyor ki:

  Merhaba, Ben lisanlı Kaspersky internet Security 2012 kullanıyorum, hatta benim içinde güvenlik birinci plandadır. softpedia.com sitesinde böyle bir sorun ile karşılaştığınız için açıkcası şaşırdım. Sitemizde paylaşılan tüm bilgiler denenmeden, test edilmeden paylaşıma sunmuyoruz; bu konuda çok hassas davrandığımızı bilmenizi isteriz. Tavsiyem, farklı bir antivirüs programı ile siteyi kontrol ettirmenizdir. Saygılar

 3. RedLine diyor ki:

  Faydamız dokunduysa ne güzel. Diğer konularımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

 4. Norges_browser51 diyor ki:

  ben bunları yaptım ama sistem ayarlarından baktım etkin olmamış .. 🙁

 5. Norges_browser51 diyor ki:

  olmadı … resimlerin hepsi cıktı ama olmadı 🙁

 6. RedLine diyor ki:

  Olmaması imkansız gibi birşey, çünkü bende bu şekilde yaptım ve sonuç başarılı oldu. Aşağıda aynı problemi yaşayan başka bir kullanıcı da vardı. Daha önce yazdığım yazıyı tekrardan kopyaladım, umarım faydalı olur. “Bu makaleyi hazırlarken Advanced Tokens Manager v3.0 ‘ı kullandım ama verdiğim link’ te sürekli güncel versiyonunu makale de geçen link’ten indirebilirsiniz. Ben şimdi tekrardan güncel versiyonunu indirdiğimde versiyonunun v3.3 olduğunu gördüm ve winrar’dan çıkartma işlemini masa üstüne “Advanced Tokens Manager” adlı bir klasör olacak şekilde oluşturdum. programı çalıştırdım ve “Backup Activation”  a tıkladım; programda ” status : working” yazdı; bitmesini bekledim. Bittikten sonra bu versiyonunda uyarı mesajını vermedi ama masaüstünde oluşturduğumuz “Advanced Tokens Manager” klasörünün içine “Windows Activation Backup” adlı bir klasör oluşturdu. Bu süreçten sonra yedekleme işlemini yapabilir ve “geri yükleme (restore)” işlemini gerçekleştirebilirsiniz. umarım bu bilgi size faydalı olmuştur.”

 7. RedLine diyor ki:

  Merhaba, sorunuzun cevabını son yazdığınız metnin altında yanıtladım. Faydalı olması dileğiyle…

 8. Umutcan diyor ki:

  Bende de oldu Denetim masasından temalara gir yeni duvar kağıdı seç oluyor.

 9. Serkan diyor ki:

  Evet haklısın.

 10. Muratcan diyor ki:

  Aynen dediği gibi yaparsan sorun çözülüyor, bir sıkıntı kalmıyor.

Windows 7 Etkinleştirme Sorunu’nu Giderme Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
seo kitabı
reklam
reklam

Sponsor Bağlantıları

Kategoriler


Daha fazla Windows 7
Windows 7 DNS Değiştirme (Resimli Anlatım)

Bu yazımda Windows 7 DNS değiştirme nin nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğim. DNS değiştirme Windows 7 de aynı bir önceki...

Kapat